One Way Vision Nedir?

Dijital baskı reklam aracının bir çeşidi olan one way vision baskı yapılırken baskının sabitleneceği alanın beyaz renkli olmasına dikkat edilir. Fonun üzerine yapılacak olan boyamalarda alttaki zeminin gözükmemesi veya dikkat çekmemesi için arka fonun beyaz aklması önem taşır.

Yapıştırılacak olan fonun arka tarafındaki renk siyahtır. Bunun nedeni ise camlara uygulanan one way vision reklam aracının iç mekandan dışarıya bakılırken görülmemesi olmaktadır. Çünkü cam üzerinde pürüzlerin olmaması göze hitap etmeyen görsellerin yer almaması amaçlanır. One way vision reklamı ile içeriden dışarısı görülebilirken dışarıdan  içerisi görünmemektedir.

One Way Vision Çeşitleri

Deliki folyoda denilen one way vision çeşitleri baskının tasarımı ile ilişkilendirilebilir. Baskının hangi sektörde kullanılacağı göz önüne alınarak uygun bir tasarım yapılır ve tasarımın kullanılacağı firmayı en iyi şekilde yansıtması gözlenir.

One Way Vision Kullanım Alanları

Cam yüzeyler bir dijital baskı çeşidi olan one way vision kullanım alanları için en idel olan bölgelerdir. Cam yüzeyin olduğu her alanda kullanıma son derece uygun bir yapısı vardır. Arka fonunun siyah olması ile de iç taraftan bakıldığında herhangi bir kusurlu görünüş oluşturmaz. Özellikle cam ile kaplı binalarda giydirme prosedürü olarak one way vision baskı çeşidine sıklıkla gereksinim duyulur. Bununla birlikte ara camlara eklenen logolar için ve mağaza vitrinlerinde bu tekniğe genellikle başvurulmaktadır.

One Way Vision Avantajları

One way vision avantajlarından en dikkat çekeni binaların dışından bakıldığında iç mekanın görülememesi fakat içerden dışarı bakıldığından dış mekanın görülebilmesi olmaktadır. 0.15 ila 0.20 mm kalınlığına sahip ürünlerdir. Kullanılan malzemenin yapışkanı ile deliklerin çaplarının ufak olması görüntü kalitesini bir hayli artıracaktır. Malzemesi her ne kadar ince bir yapıya sahip olsa dahi dayanıklılığı ile olumsuz hava şartlarından etkilenmez. Kullanılan solvent bazlı boyaların dış etkenlere karşı baskının dayanıklılığını artırdığı görülür.

One Way Vision Fiyatları

Binaların çapları, baskının uygulanacağı alan ve hangi modelin tercih edildiği one way vision fiyatlarının belirlenmesinde etkin rol oynayan özellik olarak karşımıza çıkar.