Delikli Cam Filmi Nedir?

PVC kaynaklı üretilen delikli cam filmi dijital baskı çeşitlerinden biridir. Arkasında yer alan yapışkanlı fon sayesinde camlara kolay bir uygulama ile sabitlenebilir. Cama uyum sağlaması ve baskı üzerinde yer alan figür ve renklerin daha canlı görünmesi açısından yapışkanın olmadığı ön yüzey beyaz renkli olarak tasarlanır. Malzemenin ince ve delikli yapıya sahip olması nedeni ile iç taraftan dış tarafın görünmesi mümkündür. Çoğunlukla geniş camlara uygulama yoluna gidilir.

Delikli cam filminin uygulandığı alanlarda mahremiyet kaliteli düzeyde sağlanmış olunur. Delikli cam filmlerine uygulanan reklam tasarımları son zamanların sıklıkla ihtiyaç duyulan ve ilgi gördüğü bir açık hava reklam çeşidi olarak karşımıza çıkar.

Delikli Cam Filmi Çeşitleri

Delikli cam filmi çeşitleri hangi alanda uygulanacak ise ilk olarak hizmet sektörünün belirlenmesi ve bu hizmet sektörüne uygun modele karar verilmesi gerekir. Model sınır olmayana dijital baskının en avantajlı yönlerinden biri de bu özelliği olup hazırda olan tasarımların veya yeni tasarımların imal edilmesi son derece mümkündür. Firmalar ve diğer kuruluşlar topluma kendilerini kabul ettirme ve hizmet alanını genişletmek için delikli cam filmi modellerine karar verirken firmaların hizmet alanına en uygun modelin belirlenmesinde avantaj olduğundan bahsedilebilir.

Delikli Cam Filmi Kullanım Alanları

Dijital baskı reklam araçlarının camlara uygulanacak olan delikli cam filmi kullanım alanlarının daima camlar olduğu baskı çeşidinin adından da kolaylıkla  anlaşılabilmektedir. Genellikle geniş çaptaki camlara sahip kuruluşlar bu reklam aracından yararlanırlar. Fakat delikli cam filmi uygulamasının hizmet alanını sınırlandırmak doğru olmamakla birlikte cam olan her yerde kullanımından bahsedilebilir.

Delikli Cam Filmi Avantajları

  • Mahremiyetin korunmasını sağlar
  • Gölgelik alanlar oluşturur
  • Dışarıdan iç mekan görünmez iken içeriden dışarısı rahatlıkla görülür
  • Kuruluşlar hizmet alanına uygun olan baskı çeşitleri ile halka reklam yapabilirler
  • Dijital baskının canlı görünümünden yararlanılarak uygulama alanlarının modern görünmesi sağlanır

Delikli Cam Filmi Fiyatları

Baskının uygulanacağı alanın çapı ve modeli delikli cam filmi fiyatlarının belirlenmesini sağlayan en önemli özelliklerdir.